Výstupy z projektu

V rámci projektu Školy v pohybu budou postupně vznikat různé druhy výstupů, které vám na tomto webu budeme představovat.

Půjde o výstupy ve formě metodik, nabídky dalšího vzdělávání pedagogů, ale také například nástroj pro Evaluaci školy.Metodika pro realizaci studijních stáží

Ke stažení zde

 
Metodika konzultační činnosti ve školách

Ke stažení zde

 
Sborník projektu

 
Evaluace školy - online nástroj

V rámci projektu Školy v pohybu II. vám nabízíme online nástroj pro evaluaci školy.
Tento evaluační nástroj byl vytvořen v souladu s § 8 vyhlášky 15/2005 Sb., která hovoří o vlastním hodnocení školy. Výstupy, které díky nástroji získáte, můžete použít ve zprávě o vlastním hodnocení školy.

Celý proces hodnocení naším online nástrojem je velmi jednoduchý a zapojit se do něj mohou všichni pedagogičtí pracovníci školy. Každému pedagogovi hodnocení sice zabere asi 60 minut času, ale škole se tento čas vrátí v objektivních výstupech z analýzy. Výhodou je, že jde o webový nástroj. Takže se hodnocení může každý pedagog věnovat kdykoliv a kdekoliv, kdy a kde má přístup na Internet. A dokonce celé hodnocení může udělat postupně po částech.

Pokud máte o online evaluační nástroj zájem, kontaktujte nás.

více >>
 


Pondělí, 05 Prosinec 2011
Závěrečné setkání širšího vedení škol

Začátkem listopadu se v Turnově konalo závěrečné setkání širšího vedení škol, zapojených do projektu Školy v pohybu II. Cílem setkání bylo zhodnotit práci a vlastní výsledky škol v průběhu dvou let projektu.

Dvoudenní setkání mělo velmi pestrý program. První den dopoledne školy připravovaly prezentaci o to, co konkrétního v projektu realizovaly. Každá ze škol prezentovala jednu z oblastí, které v projektu byly, a takto postupně jsme si skládali obrázek o tom, jaké všechny aktivity a činnosti školy absolvovaly v průběhu projektu. Prezentace výsledků projektu se zúčastnili zástupci z oddělení řízení grantových schémat krajského úřadu Libereckého kraje, někteří zřizovatelé škol, také pan Mgr. Karel Bárta, vedoucí oddělení vzdělávání a koncepcí krajského úřadu Libereckého kraje a někteří zřizovatelé škol. Po skončení prezentace proběhlo slavnostní předávání plaket s titulem Škola v pohybu. Titul Škola v pohybu získala škola, ve které došlo k pozitivním změnám v průběhu projektu.

Ani na posledním setkání nechyběla společná večerní aktivita. Návštěva muzea zpracování kamene v Turnově byla velmi poučná, především dámy se kochaly krásnými kameny a šperky.

Druhý den se konal seminář „Koučing a jak ho využít při práci s lidmi“ pod vedením pana Pavla Žižky.

I když projekt Školy v pohybu II. končí, práce na školách pokračuje. Vize škol a cíle, které si školy v průběhu projektu stanovily, vyžadují neustálý pohyb a aktivitu.

Přejeme hodně úspěchů!

Úterý, 18 Říjen 2011
Zdeňka Pirková o letním semináři

25. - 26. 8. 2011 - Srpnový přípravný týden byl na naší škole zahájen jinak než obvykle

Pedagogičtí pracovníci se zúčastnili 25.8 a 26.8 2011 dvoudenního semináře v hotelu Esprit ve Špindlerově Mlýně na téma „Týmování třídy“. Akce byla realizována v rámci projektu Školy v pohybu II. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

více >>
Pátek, 23 Září 2011
Letní semináře

Koncem srpna se ve školách, které jsou v Projektu Školy v pohybu II., uskutečnily semináře a konzultace. O jednom semináři, který byl tematicky zaměřený na nadané děti, píše i v přiloženém článku zástupce ředitele školy v České Lípě, Jiří Vosála.

Zde článek

Pondělí, 30 Květen 2011
Páté setkání širšího vedení škol

Ve dnech 26. - 28. května se opět na Malé Skále uskutečnilo poslední setkání managementu škol.

více >>
Pondělí, 02 Květen 2011
Koučing a mentoring na školách

Již od ledna se pedagogové našich škol zapojují do procesu koučingu a mentoringu.

více >>